Výhody

Kompozitné poklopy šácht sa vďaka použitiu nových materiálov z vláknového kompozitu a vylepšenej technológii jednoducho obsluhujú, sú prakticky bezúdržbové, antistatické, a požiar brzdiace.

Vďaka ich nízkej hmotnosti odpadá nutnosť použitia ťažkej mechanizácie na manipuláciu. Dokonca aj v prípade poklopov so svetlou šírkou 1020 mm postačuje na zdvihnutie iba jedna osoba; Kryt v triede záťaže E600 (60t) má hmotnosť približne len 53 kg! Požiadavky ‚ľahké a zaťažiteľné‘ niesu v prípade našich výrobkov vo vzájomnom rozpore.

Odolné voči šmyku

Protišmykový účinok štruktúry povrchu našich poklopov z vláknového kompozitu podľa DIN 51130 dosahuje triedou R11 – čo je veľmi dobrá hodnota.

Skúška podľa DIN 51097 pre použitie v mokrých priestoroch, v ktorých sa chodí bosou nohou, dopadla úspešne zaradením do najvyššej triedy.

Vodotesné voči povrchovej/tlakovej vode

Vďaka použitiu špeciálneho tesnenia v ráme alebo v kryte je zaručená vodotesnosť poklopu šachty voči povrchovej vode.

Takto je zabránené vnikaniu akýchkoľvek tekutín do šachty. Pozrite si našu skúšobnú konfiguráciu na overenie vodotesnosti:Skúšobná konfigurácia na overenie vodotesnosti voči tlakovej vode »

Triedy zaťaženia

V závislosti od projektového zadania dokážeme zaručiť zaťaženie až do triedy F900. Dodávame prirodzene aj bežné triedy zaťaženia A15, B125, C250 a D400.

Možnosti použitia

Kompozitný materiál ponúka veľa možností. Napríklad možno rádiovým prenosom vyčítať údaje telemetrie bez potreby otvárať kryt. Ďalšia výhoda spočíva v možnosti vybavenia menším vnútorným krytom pre kontrolné činnosti, vtedy nie je potrebné otvárať kompletný poklop.

Na štadióne alebo v divadle, na bitúnku alebo v prijímacích zónach – sme si istí, že dokážeme ponúknuť vhodný poklop pre Váš projekt!

Informácie výrobcu

Ďalšie informácie o krytoch šácht Fibrelite sú uvedené na webovom sídle výrobcu na adrese: www.fibrelite.com

Galéria

Videá a animácie

Demonštrácia odolnosti pri zátaži v porovnaní s konkurenciou

Výmena tesnenia

Výmena nefunkčného poklopu